Для чого потрібна тепловізійна насадка на оптику
Давайте згадаємо, як стрілець починає свій шлях у мисливській або військовій справі. Перш ніж замовити оптику, він вчиться стріляти на відкритому прицілі, потім використовується оптика або коліматорний приціл, і нарешті йдуть специфічні прицільні пристрої. Тепловізійна насадка на оптику є одним із таких пристроїв. Вона допомагає перетворити ваш звичайний денний приціл на тепловізор, що збільшує дальність виявлення цілей.
Навіщо взагалі потрібен цей пристрій? Звісно, можна купити повноцінний тепловізійний приціл, але є декілька «але». Основна проблема в тому, що у повноцінного тепловізійного прицілу вища ціна. Тому насадки часто купують через меншу вартість. До того ж, він не завжди потрібен: стрільцю може подобатися стріляти з денного прицілу. І у цьому випадку тепловізійна насадка на оптику має кілька важливих переваг.
Цей пристрій можна встановлювати та знімати досить швидко. В один момент у вас денна оптика, а в інший — ви вже встановили насадку і можете користуватися своїм прицілом як тепловізором. Це особливо зручно, якщо купити швидкоз’ємне кріплення, що дозволяє швидко змінювати пристрій за потреби.
Як працює тепловізійна насадка на оптику
Як будь-який тепловізор, цей пристрій не залежить від освітлення і здатний показати вашу ціль за будь-яких погодних умов та в будь-який час доби. Як видно з назви, насадка виявляє різницю температур між об’єктом, на який ви полюєте, та, так би мовити, фоном. Теплокровні об’єкти, як правило, значно тепліші за навколишнє середовище.
Насадка має різні режими, перемикаючи які, ви регулюєте теплові сцени. Таким чином, можна обирати, яким кольором буде підсвічуватися ваша ціль. Інколи зручно, щоб це були яскраві кольори, наприклад, червоний, а інколи, навпаки, зручніше бачити об’єкт у білому або чорному кольорі.
Ціна пристрою залежить від його характеристик, що включають такі параметри, як дальність виявлення цілі, енергоефективність, роздільна здатність матриці, кратність оптики та інше. Хороша тепловізійна насадка на оптику має зручну панель управління та помірну вартість у порівнянні з повноцінним тепловізійним прицілом.
Параметри тепловізійних насадок на оптику
Як ми вже говорили, однією з основних характеристик цих пристроїв є роздільна здатність теплового сенсора. У насадок високої якості роздільна здатність сенсора складає 640 на 480 пікселів. Також потрібно зважати на розмір самого пікселя, і хоча це вже ми занурюємося доволі глибоко в технічні характеристики, потрібно мати на увазі, що розмір пікселя може бути 12 мкм або 17 мкм.
Інший важливий параметр — це чутливість сенсора. Він позначається як NETD. Намагайтесь купити прилад, в якому цей параметр має бути меншим за 40 мК. Перед тим як замовити насадку, звертайте увагу на ці значення.
Також тепловізійна насадка на оптику повинна бути міцною та витривалою. Її рівень захисту повинен бути не менше ніж IPX7. Це дозволить пристрою працювати як зимою, так і влітку, як у дощ, так і в сніг. Потрібно розуміти, що пристрій, який ви знімаєте і знову надягаєте на приціл, може забруднитися, потрапити в калюжу, впасти на камінь. Тому важливо, щоб він був доволі міцним та надійним.
Додаткові можливості
До додаткових можливостей варто віднести програмне забезпечення, яке йде в комплекті з пристроєм. Якісна насадка може записувати фото та відео в різний час доби та під різне освітлення. Після завершення місії ви можете переглянути відео та фото, зрозуміти, які були допущені помилки, або навпаки, які вдалі ходи ви зробили під час цього виходу. Тому програмне забезпечення повинно вміти передавати матеріали, які ви відзняли, на комп’ютер або смартфон.
Також не забуваємо про хорошу батарею. Професійна насадка може працювати понад 8 годин у різних погодних умовах. Звісно, холод сильно впливає на час роботи батареї, саме тому краще купити пристрій відомого виробника.