Прилади нічного бачення для військових

Показано 1–12 із 25

View

Прилад нічного бачення для ЗСУ та армій світу

Зменшення розмірів, ваги, енергоспоживання і вартості робить ПНБ доступними для армії, поліції та комерційного використання. Якщо згадати історію, то починаючи з першої війни в Перській затоці в 1991 році та навіть раніше, однією з найважливіших цілей збройних сил США було здобуття переваги в темний час доби.

Перший військовий прилад нічного бачення, який дозволив американським і союзницьким військам бачити місцевість вночі та здобути перемогу в першій війні в Перській затоці понад чверть століття тому, був відносно важким і громіздким і потребував значних джерел живлення для роботи. Сьогодні ситуація змінилась, і завдяки тому, що зменшилась вага, розмір, енергоспоживання і вартість ПНБ, ці пристрої потрапляють до рук дедалі більшої кількості бійців.

Як народжувались прилади нічного бачення для військових

Мабуть, найважливішим аспектом зменшення розмірів сучасних приладів нічного бачення є розмір пікселя в матриці датчика. У галузі неохолоджуваних інфрачервоних детекторів великої дальності більшість компаній використовують від 17- до 12-мікронного пікселя. Зі зменшенням розміру матриці зменшується потужність охолодження і заряд акумулятора, а це, у свою чергу, надає перевагу всьому продукту, підвищує ступінь захисту.

Зменшення розміру пікселів в матрицях датчиків нічного бачення може запропонувати компроміс між роздільною здатністю і розміром датчика. Звичайно, більша кількість маленьких пікселів може забезпечити високу роздільну здатність, але розробники систем часто обирають зменшення розміру матриці, щоб зменшити загальний розмір системи.

Військовий прилад нічного бачення та розмір пікселя

Під час першої війни в Перській затоці й раніше розмір пікселя неохолоджуваного довгохвильового інфрачервоного датчика становив 50 мікронів, після чого він зменшився до 25, а потім до 17 мікронів. Щільність масивів довгохвильових інфрачервоних датчиків подвоїлася за короткий проміжок часу. Ще кілька років тому основні матриці були 320 на 240 пікселів, а зараз стандартом є 640 пікселів.

Рівень шуму на зображенні нічного бачення залежить від того, наскільки якісно виготовлений сенсор і як розробники використовують технології його обробки. Удосконалений військовий прилад нічного бачення в майбутньому буде працювати значно краще. Але, швидше за все, повністю шум з цих пристроїв ніколи не зникне.

Натомість хрестовий похід індустрії за зменшення розмірів систем, швидше за все, зосередиться на оптиці та інших сферах. Більший виграш на системному рівні може бути досягнутий коштом зменшення оптики на 10-30 відсотків, але при цьому має зберігатись якість зображення цілі спостереження.

Нові можливості на прилад нічного бачення для ЗСУ

Дротові та бездротові мережі відкривають нові можливості для користувачів приладів нічного бачення. Наприклад, існують ПНБ, які мають функцію відключення прицілу. Це дозволяє бійцю під’єднати приціл зброї до окулярів нічного бачення. Це прискорює захоплення цілі, дозволяє бійцю стріляти від стегна, а також з-за кутів або через перешкоди.

Система передає зображення з прицілу зброї бійця через бездротове з’єднання на акумуляторну батарею, прикріплену до потилиці солдата, яка потім передає зображення з прицілу зброї на окуляр приладу нічного бачення через оптоволоконні кабелі. Ця можливість може бути інтегрована в прилади нічного бачення для військових протягом наступних кількох років, і вже відносно скоро їх можна буде замовити та купити.

Підключення цифрових систем зв’язку, таких як програмно-визначене радіо, до окулярів нічного бачення дає можливість перетворити окуляри солдата на головний пристрій, який може відображати текстові повідомлення в реальному часі, розвідувальні зображення і дозволяє бійцю на передовій діяти як сенсорний вузол в тактичних військових мережах.

У майбутньому піхотинці також зможуть накладати розвідувальні зображення на те, що вони бачать через окуляри нічного бачення, у вигляді доповненої реальності. Це прискорить тактичні операції та допоможе зменшити кількість жертв від вогню в умовах, коли погане освітлення.

Наприклад, боєць використовує прилад нічного бачення для ЗСУ, він діє на передовій, тож в першу чергу думає про загрози та можливості прямо перед собою. В таких умовах солдат може пропустити щось на задньому плані, що може бути важливим для аналітика розвідки.

У міру того, як вартість знижується, а продуктивність зростає, цілком логічно, що пристрої нічного бачення будуть потрапляти в руки все більшої кількості людей, в тому числі й тих, хто ніколи не замислювався про необхідність в нічному баченні. З такими пристроями стає простіше охороняти периметр, будь це військова база, чи комерційне підприємство.