Чи може кріпитися тепловізор на шолом ?
Існують тепловізори, які кріпляться на шолом, але в Україні ви таких рішень майже не знайдете. Чому так відбувається ? Річ у тому, що кріплення оптичного пристрою на шолом здебільшого призначене для військового використання. І тут постає питання: навіщо вішати прилад саме на шолом? Практика показує, що зручніше переносити його в кишені чи спеціальному чохлі.
Тепловізор з кріпленням на шолом
Тепловізори призначені для виявлення теплокровних об’єктів на відстані. Тобто ми можемо вдень та вночі побачити ціль, яка ховається десь за деревами чи деінде. Для цього прилад зчитує інфрачервоне випромінювання, яке має кожний живий об’єкт. І, спираючись на те, що температура фону відрізняється від температури самого об’єкта, прилад показує, де знаходиться ваша ціль. Але для вирішення таких задач немає потреби кріпити тепловізор на шолом.
Навпаки, при роботі з приладом значно зручніше тримати його у руці. Саме тому часто цінуються компактні прилади, які можна заховати в кишені й дістати у потрібний момент.
Тепловізор військовий на шолом
На шолом є сенс кріпити прилад нічного бачення. Часто виникає плутанина між тепловізорами та приладами нічного бачення. Люди думають, що їм потрібно теплобачення, а насправді потребують приладу нічного бачення.
ПНБ посилюють наявне світло й дозволяють бачити навколишнє середовище вночі майже як удень. Завдяки йому військові можуть рухатися в темний час доби. У свою чергу, на тепловізори більшою мірою покладається функція виявлення об’єктів тому тепловізор на шолом рідко кріпиться.
Основні параметри тепловізорів
При виборі тепловізійного пристрою в першу чергу потрібно звернути увагу на розмір матриці. Тепловізійна матриця є основним компонентом цих пристроїв, і її розмір має бути не меншим за 384×288 пікселів. Цей параметр часто визначає, якою буде ціна пристрою.
Інший важливий параметр – це NETD (Noise Equivalent Temperature Difference). Він показує, наскільки ваш прилад є чутливим і здатним знайти об’єкт спостереження. Уважно дивіться на характеристики: цей параметр має бути меншим за 40 mK. Чим він менший, тим краще. Цей параметр також впливає на вартість пристрою.
NETD також впливає на дальність виявлення об’єктів спостереження. Проте тут є один нюанс. Коли в документації вказано, що відстань виявлення об’єкта тепловізійним детектором складає 1 км, це не означає, що ви можете побачити людину на цій відстані у свій об’єктив. Прилад зможе засікти об’єкт на цій відстані, і в об’єктив буде видно кілька пікселів, які світяться червоним.
Іншими словами, ви не зможете ідентифікувати об’єкт на такій далекій відстані, але будете знати, що там щось є. І тільки коли тіло наблизиться до вас, скажімо, метрів на 500, тоді вже можна буде сказати, що це тварина чи людина.
Тому, коли ви підбираєте прилад для військових, то краще шукати не тепловізор на шолом, а звернути увагу на технічні характеристики пристрою. Ми вже говорили про те, якою має бути теплова матриця, щоб пристрій зміг зчитати найменше інфрачервоне випромінювання. Також важливо, щоб на вашому приладі стояла якісна оптика. Одним із важливих параметрів є світлосила об’єктива, яка позначається маленькою буквою f. Цей параметр має бути не більшим за f1,2.
Бажано, щоб частота роботи екрану була не менша за 50 Гц. Цей параметр не впливає на основні технічні характеристики приладу, але впливає на комфортність роботи з ним. Якщо картинка буде оновлюватися з частотою, скажімо, 30 Гц, то це буде менш комфортно для зору.
Замовити та купити професійний тепловізор для військових ви можете на сайті KitOptics.