Монокуляр нічного бачення

Показано 1–12 із 13

View

Як використовується монокуляр нічного бачення

Коли ми говоримо про бінокль нічного бачення або нічний монокуляр, то часто виникає плутанина. Що мається на увазі – тепловізор чи прилад нічного бачення? Сподіваюсь ви вже знаєте різницю між ПНБ та тепловізорами. В тепловізорах використовується теплова енергія об’єкта для його виявлення, а прилад нічного бачення просто посилює світло навколо себе.

В цьому огляді мова іде саме про прилад нічного бачення. Більшість моделей на нашому ринку продається в вигляді монокулярів. Такий тим ПНБ популярний через те, що має хороші технічні характеристики, його просто замовити, а також в нього хороша ціна.

Налаштуємо монокуляри нічного бачення

Отже, прилад нічного бачення – це пристрій, який підсилює наявне світло і дозволяє вам орієнтуватися вночі. Йому достатньо місячного світла чи якогось іншого джерела освітлення яке знаходиться далеко від вас. Монокуляр є дуже популярною моделлю ПНБ, її дуже часто використовуються військові. Ці прилади можна кріпити на шолом або сховати у кишеню та використовувати за потреби.

Отже, коли ви берете свій ПНБ в руки, зазвичай він має кришки як на передній, так і на задній частинах. Передня кришка — це денна кришка, тож вона має маленький отвір. Теоретично, це означає, що ви могли б використовувати цей монокуляр нічного бачення при вищих рівнях освітлення, не пошкоджуючи трубку, але я б цьому повністю не довіряв. Ще є задня захисна кришка, її теж можна зняти, але не на денному світлі. Сонце може пошкодити матрицю пристрою. Не варто ризикувати приладом за таку вартість.

Тож зніміть обидві кришки, і тепер пройдемося по самому пристрою. Як будь-який прилад нічного бачення монокуляр має дві лінзи. Починаючи з передньої частини, у вас є об’єктивні лінзи — це місце, де збирається все світло. Після отримання пристрою спочатку вставте батарею, увімкніть пристрій, бажано в темній кімнаті, або краще на вулиці. Це краще робити на вулиці через те, що вам потрібна певна відстань.

Багато пристроїв поставляються з налаштуванням на безкінечність. Якщо ви хочете відрегулювати монокуляри нічного бачення для ближніх відстаней, наприклад, для адміністративних завдань, ви можете це зробити, просто повернувши передній об’єктив.

Потім, якщо ви хочете, щоб оптика бачила об’єкти, які знаходяться далі, все, що вам потрібно зробити, це повернути об’єктив так, щоб він досяг упору, і тепер ви знову на безкінечності.

Ставимо на безкінечність монокуляр з нічним баченням

Якщо з якихось причин вам потрібно налаштувати прилад на безкінечності: подивіться уважно на спостережний прилад і ви побачите шість отворів на кільці: три з одного боку і три з іншого. В одному з цих отворів ви знайдете шестигранний гвинт, який потребує ключа на 0,7 мм. Будьте обережні, щоб не порушити герметичність.

Все, що вам потрібно зробити, це трохи відкрутити гвинт, а потім трохи відкрутити об’єктивне кільце, і тепер ви можете його налаштувати вперед і назад. Це кільце знаходиться на різьбі, тож коли ви повертаєте, воно буде відходити назад. Все, що вам потрібно зробити, це затягнути об’єктив на кільце безкінечності, яке виступає як стопорне кільце, і потім перевірити безкінечність. Потім поверніть гвинт назад, але не затягуйте занадто сильно, щоб не пошкодити різьбу.

Налаштуємо нічний монокуляр

Роздивимось кришку батареї. Часто на ній є позначка, як вставити батарею в прилад правильно, полярність знаходиться всередині. Деякі прилади мають змінне посиленням, це означає, що ви зможете налаштовувати яскравість. Дехто називає це “ручне посилення” або “змінне посилення”. Це дозволяє затемнювати зображення.

Коли ви робите зображення темнішим, це зменшує шум і дає змогу побачити дрібні деталі та збільшується дистанція виявлення об’єкта. Зазвичай краще встановити посилення на максимум, щоб отримати найбільшу кількість інформації. Якщо відчуваєте навантаження на очі, знову візьміть в руки прилад та зменште яскравість.

Також на приладі ви можете побачити три невеликі отвори. Два з них — це електричні контакти для функції автовимкнення, а центральний отвір — це місце для встановлення кріплення J-arm. Краще купити монокуляр з нічним баченням з кріпленням J-arm у військовому стилі або з байонетним J-arm. Він досить простий у використанні. На J-arm є виступ, який відповідає канавці на корпусі. Все, що потрібно, це правильно поєднати їх і закрутити.

Далі — ручка живлення. Зазвичай вона спрямована на вас, коли пристрій встановлено. Щоб увімкнути пристрій, просто поверніть ручку. Якщо ви хочете увімкнути вбудований ІЧ-підсвітлювач (який невидимий для неозброєного ока), після увімкнення пристрою потягніть ручку на себе і поверніть ще раз. Червоний індикатор на окулярі покаже, що прилад використовує ІЧ.

Звикніть знімати батарею, коли не використовуєте пристрій, щоб уникнути вигоряння зображення, якщо він випадково залишиться ввімкненим та підвищити автономність роботи.

Окуляр має кільце для налаштування діоптрій. Якщо ви далекозорий чи короткозорий, ви можете налаштувати його відповідно до ваших потреб, наприклад, на -3. Це дозволяє користуватися пристроєм без окулярів. Купити тепловізори можна на нашому сайті.